Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Şırnak
ServisNoktası.com Şırnak'ta Russell Hobbs airfryer: arıza belirtileri ve destek hattı
Russell Hobbs airfryer ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır; Şırnak adresindeki aletin onarımı Russell Hobbs servisinde yürür. Hattın numarası bu sayfada.

Şırnak Russell Hobbs airfryer: belirtiler
Bu ifadeler aynen kullanılırsa konuşma kısalır.
- Sepet takılı, cihaz başlamıyor
- Hazneden duman ve keskin koku
- Sepet kaplaması kalkıyor
- Çalışınca sigorta iniyor
- Ses normalden yüksek
- Isı yok, yemek çiğ kalıyor
- Üst fan hareketsiz
- Ekran ve süre tuşlarına basılınca yanıt yok
Russell Hobbs airfryer'da duman ve yanık tadı, çoğu zaman sıcak zemine damlamış yağdan doğar; bu nedenle aşırı ısı koruması da devreden çıkmış olabilir. Kaplaması kalkan sepet cihazın geri kalanından ayrı değiştirilebilir. Ödenecek bedel yeni cihazın rafta yazan fiyatına yakınsa değiştirme seçeneği de düşünülür. Sigorta atıran cihaz tekrar prize takılmaz.
Bu sayfa aksamayı tanımaya yarar: belirtiler, olası sebepler, bakım. Cihazın hangi servise gideceği üreticinin kararına bağlıdır.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Sepet ile kabı her pişirmenin ardından tek tek yıkayın; dipte kalan yağ bir sonraki pişirmede duman yapar.
- Yapışmaz kaplamaya metal maşa değmesin; temizlikte yumuşak sünger yeterlidir.
- Cihaz duvara yaslanmasın; arkadan çıkan sıcak hava dağılmalıdır.
- Hazne soğumadan suya girmesin; rezistans bölmesi ıslatılmasın.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Sepet emniyet anahtarı
- Isıtıcı ve termik sigorta
- Fan motoru
- Dokunmatik panel ve kontrol kartı
Şırnak adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Görüşmede iki bilgi istenir: belirtinin kısa tarifi ve Şırnak adresi; yönlendirme bu ikisine dayanır.
Tüketici hakları
Garanti süresi, faturadaki teslim tarihinde başlayıp sayılır. Onarım mevzuatın öngördüğü üst süreyi aşarsa yeni bir cihaz ya da paranın geri ödenmesi istenebilir.
Onarıma değmiyorsa
Küçük aletler elektronik atık grubundadır. Şırnak sınırında uygun yerler belli: belediyenin toplama alanı ile bazı mağazaların geri dönüşüm kutusu.
Hazırlık
- Aksesuarlar (şarj aleti, hazne, süzgeç) tam mı
- Uyarı ışığı kesintisiz mi yanıyor, aralıklı mı yanıp sönüyor; ekrandaki simge de not edilsin
- Görüşmeye ayırabileceğiniz saatler ve adresiniz
- Etiketteki model ve seri numarası; çoğu alette bu etiket altta ya da hazne içinde bulunur
- Satış faturası ya da garanti belgesi: garantinin hâlâ geçerli olup olmadığı buradan okunur
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartların her birinde aletin en çok görülen üç belirtisi yer alır.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Buhar çubuğu buhar vermiyor · Köpük kaptan taşıyor ya da pişirme yarıda kalıyor · Ekranda yanıp sönen simge
-

Russell Hobbs Ütü
Ütü açık, taban soğuk · Buhar tuşu buhar vermiyor · Tabandan damlama var
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Kısa kullanımda motor kokusu · Çalışırken sarsıntı ve ses · Kullanım sırasında aniden duruyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; ServisNoktası'na ait değildir.
Bu aletler ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır; onarım ve garanti işi üreticinin hattından yürür.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Şırnak için öbür sayfalar
Bölgeye ve alete göre açılan sayfalar.
-
- Şırnak: airfryerbütün markalar
- Russell Hobbs airfryerTürkiye geneli
- Şırnakbeyaz eşya, kombi, klima, televizyon
-
Şırnak ilçeleri
Masadaki sorular
Soruya basınca cevap açılır.
Şırnak'ta Russell Hobbs airfryer için ServisNoktası'na talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs airfryer onarımı ve garantisi üreticisine aittir; Şırnak adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara, kaynağıyla birlikte bu sayfada.
Russell Hobbs airfryer garantisi bittiyse izlenecek yol nedir?
Yol değişmez: önce üreticinin hattı aranır; tutar aleti inceledikten sonra söylenir.
Tutar yeni cihazın fiyatına yakınsa yenilemek de bir seçenek olabilir.
Şırnak adresinden üreticiye ulaşıldığında görüşme nasıl ilerler?
Hat önce modeli sorar, ardından Şırnak adresini; sonra aletin Şırnak içinde bir noktaya mı bırakılacağını yoksa kargoyla mı gideceğini bildirir.
Karar üreticinindir.
Russell Hobbs airfryer hangi belirtilerle sık karşımıza çıkar?
Sık rastlananlar: ısı yok, yemek çiğ kalıyor; üst fan hareketsiz; ekran ve süre tuşlarına basılınca yanıt yok; sepet takılı, cihaz başlamıyor.
Bunların bir kısmı düzenli temizlikle eski hâline döner; kontrollerden sonra sürerse üreticinin servisine başvurulur.
Onarım bedelini kim söyler, ne zaman?
Tutarı üretici servisi çıkarır, alet incelendikten sonra.
Garanti sürüyorsa onarım zaten üreticinin; süre dolmuşsa bulunan arızanın bedeli bu rakamla yazılır ve yeni alet fiyatıyla yan yana koyulabilir.
Onarılmış aletin garantisini kim verir?
Onarımı üstlenen üretici servisi kendi garanti süresini de belirler; şartlar o servisin verdiği belgede yazılıdır.
Yeni üründe yasal süre, faturadaki tarihle başlar.