Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Muğla
ServisNoktası.com Muğla'da Russell Hobbs airfryer: arıza belirtileri ve destek hattı
Muğla için Russell Hobbs airfryer bilgisi: normal davranış, masada denenebilecekler, Russell Hobbs destek numarası bu sayfada.

Muğla Russell Hobbs airfryer: belirtiler
Bu ifadeler aynen kullanılırsa konuşma kısalır.
- Hazneden duman ve keskin koku
- Sepet kaplaması kalkıyor
- Çalışınca sigorta iniyor
- Ses normalden yüksek
- Isı yok, yemek çiğ kalıyor
- Üst fan hareketsiz
- Ekran ve süre tuşlarına basılınca yanıt yok
- Sepet takılı, cihaz başlamıyor
Russell Hobbs airfryer'da duman ve yanık tadı, çoğu zaman sıcak zemine damlamış yağdan doğar; bu nedenle aşırı ısı koruması da devreden çıkmış olabilir. Kaplaması kalkan sepet cihazın geri kalanından ayrı değiştirilebilir. Ödenecek bedel yeni cihazın rafta yazan fiyatına yakınsa değiştirme seçeneği de düşünülür. Sigorta atıran cihaz tekrar prize takılmaz.
Bu sayfa aksamayı tanımaya yarar: belirtiler, olası sebepler, bakım. Cihazın hangi servise gideceği üreticinin kararına bağlıdır.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Yapışmaz kaplamaya metal maşa değmesin; temizlikte yumuşak sünger yeterlidir.
- Cihaz duvara yaslanmasın; arkadan çıkan sıcak hava dağılmalıdır.
- Hazne soğumadan suya girmesin; rezistans bölmesi ıslatılmasın.
- Sepet ile kabı her pişirmenin ardından tek tek yıkayın; dipte kalan yağ bir sonraki pişirmede duman yapar.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Sepet emniyet anahtarı
- Isıtıcı ve termik sigorta
- Fan motoru
- Dokunmatik panel ve kontrol kartı
Muğla adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Üreticiler arasında fark var: kimi alet bir noktaya bırakılmasını, kimi kargoda gönderilmesini ister. Muğla için hangisinin geçerli olduğu aynı telefonda anlaşılır.
Tüketici hakları
Garanti süresi, faturadaki teslim tarihinde başlayıp sayılır. Onarım mevzuatın öngördüğü üst süreyi aşarsa yeni bir cihaz ya da paranın geri ödenmesi istenebilir.
Onarıma değmiyorsa
Onarım bedeli yeni bir alet tutarına yaklaşırsa yenilemeyi düşünmek de mümkün. Eski alet çöpe atılmaz; Muğla için iki adres var: belediyenin toplama noktası ve elektronik mağazalarındaki kutu.
Hazırlık
- Uyarı ışığı kesintisiz mi yanıyor, aralıklı mı yanıp sönüyor; ekrandaki simge de not edilsin
- Görüşmeye ayırabileceğiniz saatler ve adresiniz
- Etiketteki model ve seri numarası; çoğu alette bu etiket altta ya da hazne içinde bulunur
- Satış faturası ya da garanti belgesi: garantinin hâlâ geçerli olup olmadığı buradan okunur
- Belirtinin ilk fark edildiği gün ve aletin hangi işte kullanıldığı
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartların her birinde aletin en çok görülen üç belirtisi yer alır.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Ekranda yanıp sönen simge · Pompa çalışıyor, fincana kahve gelmiyor · Kahve ılık çıkıyor
-

Russell Hobbs Ütü
Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor · Kumaşta pas rengi leke · Kullanım sırasında kendini kesiyor
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Motor uğulduyor, bıçak duruyor · Hazne takılı, devre açılmıyor · Hız kademesi değişince devir aynı
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; ServisNoktası'na ait değildir.
Bu aletler ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır; onarım ve garanti işi üreticinin hattından yürür.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Muğla için öbür sayfalar
Bölgeye ve alete göre açılan sayfalar.
-
- Muğla: airfryerbütün markalar
- Russell Hobbs airfryerTürkiye geneli
- Muğlabeyaz eşya, kombi, klima, televizyon
-
Muğla ilçeleri
Masadaki sorular
Soruya basınca cevap açılır.
Muğla'da Russell Hobbs airfryer için ServisNoktası'na talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs airfryer onarımı ve garantisi üreticisine aittir; Muğla adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara, kaynağıyla birlikte bu sayfada.
Hatta bağlanmadan önce hangi bilgiler elde olmalı?
Model ve seri bilgisi etiketten, satış belgesi elden, belirtinin başladığı tarih aklınızdan okunur.
Üçü tamamsa görüşme erken biter.
Muğla adresinden üreticiye ulaşıldığında görüşme nasıl ilerler?
Hat önce modeli sorar, ardından Muğla adresini; sonra aletin Muğla içinde bir noktaya mı bırakılacağını yoksa kargoyla mı gideceğini bildirir.
Karar üreticinindir.
Russell Hobbs airfryer hangi belirtilerle sık karşımıza çıkar?
Sık rastlananlar: ısı yok, yemek çiğ kalıyor; üst fan hareketsiz; ekran ve süre tuşlarına basılınca yanıt yok; sepet takılı, cihaz başlamıyor.
Bunların bir kısmı düzenli temizlikle eski hâline döner; kontrollerden sonra sürerse üreticinin servisine başvurulur.
Onarım bedelini kim söyler, ne zaman?
Tutarı üretici servisi çıkarır, alet incelendikten sonra.
Garanti sürüyorsa onarım zaten üreticinin; süre dolmuşsa bulunan arızanın bedeli bu rakamla yazılır ve yeni alet fiyatıyla yan yana koyulabilir.
Onarılmış aletin garantisini kim verir?
Onarımı üstlenen üretici servisi kendi garanti süresini de belirler; şartlar o servisin verdiği belgede yazılıdır.
Yeni üründe yasal süre, faturadaki tarihle başlar.