Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Erzurum
ServisNoktası.com Erzurum'da Russell Hobbs airfryer: arıza belirtileri ve destek hattı
Erzurum adresindeki Russell Hobbs airfryer için üç adım: belirtiyi tarif edin, evde denenebilecekleri deneyin, Russell Hobbs hattını arayın.

Erzurum Russell Hobbs airfryer: belirtiler
Bu ifadeler aynen kullanılırsa konuşma kısalır.
- Sepet kaplaması kalkıyor
- Çalışınca sigorta iniyor
- Ses normalden yüksek
- Isı yok, yemek çiğ kalıyor
- Üst fan hareketsiz
- Ekran ve süre tuşlarına basılınca yanıt yok
- Sepet takılı, cihaz başlamıyor
- Hazneden duman ve keskin koku
Russell Hobbs airfryer'da duman ve yanık tadı, çoğu zaman sıcak zemine damlamış yağdan doğar; bu nedenle aşırı ısı koruması da devreden çıkmış olabilir. Kaplaması kalkan sepet cihazın geri kalanından ayrı değiştirilebilir. Ödenecek bedel yeni cihazın rafta yazan fiyatına yakınsa değiştirme seçeneği de düşünülür. Sigorta atıran cihaz tekrar prize takılmaz.
Bu sayfa aksamayı tanımaya yarar: belirtiler, olası sebepler, bakım. Cihazın hangi servise gideceği üreticinin kararına bağlıdır.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Hazne soğumadan suya girmesin; rezistans bölmesi ıslatılmasın.
- Sepet ile kabı her pişirmenin ardından tek tek yıkayın; dipte kalan yağ bir sonraki pişirmede duman yapar.
- Yapışmaz kaplamaya metal maşa değmesin; temizlikte yumuşak sünger yeterlidir.
- Cihaz duvara yaslanmasın; arkadan çıkan sıcak hava dağılmalıdır.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Isıtıcı ve termik sigorta
- Fan motoru
- Dokunmatik panel ve kontrol kartı
- Sepet emniyet anahtarı
Erzurum adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Erzurum adresi hatta bildirildiğinde iki seçenek çıkar: alet üreticinin uygun gördüğü noktaya götürülür, ya da paketlenip kargoya verilir. Karar üreticiye ait.
Tüketici hakları
Aleti yetkisiz bir kişi açtıysa garanti tartışmaya açılır. Garanti sürerken gidilecek yer üreticinin kendi servisidir; uyuşmazlık olursa TÜBİS'e başvurulur.
Onarıma değmiyorsa
Küçük aletler elektronik atık grubundadır. Erzurum sınırında uygun yerler belli: belediyenin toplama alanı ile bazı mağazaların geri dönüşüm kutusu.
Hazırlık
- Belirtinin ilk fark edildiği gün ve aletin hangi işte kullanıldığı
- Düşürülme, suya gitme, daha önce açılma: aletin geçmişine dair bilinenler
- Aksesuarlar (şarj aleti, hazne, süzgeç) tam mı
- Uyarı ışığı kesintisiz mi yanıyor, aralıklı mı yanıp sönüyor; ekrandaki simge de not edilsin
- Görüşmeye ayırabileceğiniz saatler ve adresiniz
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartların her birinde aletin en çok görülen üç belirtisi yer alır.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor · Buhar çubuğu buhar vermiyor · Köpük kaptan taşıyor ya da pişirme yarıda kalıyor
-

Russell Hobbs Ütü
Kumaşta pas rengi leke · Kullanım sırasında kendini kesiyor · Ütü açık, taban soğuk
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Kısa kullanımda motor kokusu · Çalışırken sarsıntı ve ses · Kullanım sırasında aniden duruyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; ServisNoktası'na ait değildir.
Bu aletler ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır; onarım ve garanti işi üreticinin hattından yürür.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Erzurum için öbür sayfalar
Bölgeye ve alete göre açılan sayfalar.
Masadaki sorular
Soruya basınca cevap açılır.
Erzurum'da Russell Hobbs airfryer için ServisNoktası'na talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler ServisNoktası'nın kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs airfryer onarımı ve garantisi üreticisine aittir; Erzurum adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara, kaynağıyla birlikte bu sayfada.
Garantili onarım gecikirse hangi haklarım var?
Garantili tamirde yasa bir azami süre öngörür.
Bu süre dolarsa cihaz değiştirilebilir ya da paranız iade edilebilir; uyuşmazlıkta TÜBİS (e-Devlet) üzerinden hakem heyetine başvurulur.
Erzurum adresinden üreticiye ulaşıldığında görüşme nasıl ilerler?
Hat önce modeli sorar, ardından Erzurum adresini; sonra aletin Erzurum içinde bir noktaya mı bırakılacağını yoksa kargoyla mı gideceğini bildirir.
Karar üreticinindir.
Russell Hobbs airfryer hangi belirtilerle sık karşımıza çıkar?
Sık rastlananlar: ses normalden yüksek; ısı yok, yemek çiğ kalıyor; üst fan hareketsiz; ekran ve süre tuşlarına basılınca yanıt yok.
Bunların bir kısmı düzenli temizlikle eski hâline döner; kontrollerden sonra sürerse üreticinin servisine başvurulur.
Onarım bedelini kim söyler, ne zaman?
Tutarı üretici servisi çıkarır, alet incelendikten sonra.
Garanti sürüyorsa onarım zaten üreticinin; süre dolmuşsa bulunan arızanın bedeli bu rakamla yazılır ve yeni alet fiyatıyla yan yana koyulabilir.
Onarılmış aletin garantisini kim verir?
Onarımı üstlenen üretici servisi kendi garanti süresini de belirler; şartlar o servisin verdiği belgede yazılıdır.
Yeni üründe yasal süre, faturadaki tarihle başlar.